Örümcek Adam “Eve Dönüş” film incelenmesi!

Örümcek Adam: Homecoming’de fantezi eylem şiddeti, bazı büyük ölçekli mülk tahribatı ve şiddet içeren bir cinayet yer alıyor. Minimal kana göre gösterilmiştir.

 

 

Öykü = Spider-Man: Homecoming , kurtarma operatörü Adrian Toomes (Michael Keaton) ve arkadaşları, enkaz ve enkaz bina arasında gömülü olan her türlü garip yabancı teknolojiyi toplayan New York’ta açılıyor. Zarar Kontrol Departmanı yetkilileri, uyarı yapılmaksızın, kurtarılmış teknolojiyi teslim etmelerini emrederek Toomes’e varır ve kapatır. Tedavi gördüklerinden memnun değil Toomes ve arkadaşları kurtarılan malları saklamaya ve kendileri için işe girmeye kararlılar ve hibrid silahlar üretip satmaya karar verdiler. Sekiz yıl sonra Toomes kurtarılan yabancı teknolojisini yeni bir seviyeye taşıdı ve akvaryumda uçmasına izin veren bir takım elbise yarattı.

Bu arada, Avengers ile heyecanlı bir zaman dövüşünden sonra genç Peter Parker / Örümcek Adam (Tom Holland) boşa çıktı. Tony Stark / Iron Man’den (Robert Downey Jr) bir sonraki görevine ilişkin bir çağrı bekliyor. Peter, suçla mücadele eder ve gün içinde lokaldeki mahallede yaşayan insanlara yardımcı olur. Okulda Peter, en iyi arkadaşı Ned (Jacob Batalon) ile okulda quiz takımında önemli bir yer tutuyor. Peter ayrıca popüler öğrenci Liz (Laura Harrier) üzerinde büyük bir eziyet yaşıyor.

Film İçeriği ; Aksiyon, macera, bilim kurgu   133 dakika, 01/07/2017

Peter’ın gece komşuluk gezileri turlarından birinde, ATM makinesini çalmak için yabancı silah kullanan dört adamı tutuklamaya çalışıyor. Maalesef Peter kazara bir bitişik dükkânı imha eden ve neredeyse sahibini öldüren silahlardan birini kapatıyor. Peter, silahlardan sorumlu olanları izlemeye kararlıdır ve bu onu Akbabayla karşı karşıya kalır.

Temalar

Burada, bu filmde çocuğunuz için uygun olup olmadığını ölçebilmek için çocukları ve ergenleri rahatsız edebilecek herhangi bir konuyu, konuyu ve fikirleri özetliyoruz. Örneğin, çocuklar ve ergenler, suç, intihar, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı, ölüm, ciddi hastalık, aile parçalanması, ebeveynden ayrılma, hayvan zulüm veya sıkıntıları, mağdur çocuklar, doğal afetler ve ırkçılık konularına olumsuz tepki verebilir.

Süper kahramanlar; Yabancı teknoloji ve silahlar; sorumluluk; büyümek

Şiddet

Burada, bu filmdeki şiddeti tanımlıyoruz ve çocuğunuza veya gencinizi nasıl ve neden etkileyebileceğini açıklıyoruz. Genel olarak, film şiddeti, çocukların gerçek yaşamda şiddetin kullanımına daha az duyarlı olmasını sağlayabilir. Alternatif olarak, kendi dünyalarında şiddetin yaygınlığı ve olasılığı konusunda korku duyabilirler. Bazı bağlamlarda, şiddeti çatışma çözülmesinde kabul edilebilir bir araç olarak görmelerini onlara da öğretebilir.

Örümcek Adam: Homecoming’de fantezi eylem şiddeti, bazı büyük ölçekli mülk tahribatı ve şiddet içeren bir cinayet yer alıyor. Minimal kan ve göre gösterilmiştir. Örneğin:

 1. Filmin açılış sahnesinde bir adam yüzündeki sert ikinci bir adamı yumruklayarak yere yığıyor.
 2. Bir sahnede Spider-Man, ATM makinesini çalmaya çalışan av tüfeği ve yabancı silahlarla silahlanmış dört adamı alır. Adamlardan biri Spider-Man’de bir silah atar ve havaya fırlatır. Örümcek Adam, erkekler için yapışkan bir atış yapıyor, ardından ağları çekiyor. Bu adamları duvarlara çarparak onları elinden çakar. Kargaşa sırasında uzaylı silah düşürülür ve boşalır, bir binayı caddenin ortasında yok eder. Örümcek Adam bir adamı ve kedisini kurtarmak için yanan binaya giriyor.
 3. Bir sahnede, Akbaba uyarı yapılmadan iniyor ve örümcek ayağını kullanarak Spider-Man’ı düşürmeden havaya kaldırıyor. Örümcek Adam yere düşer ve akbaba onu emniyet altına almadan önce toprağa düşer.
 4. Bir adam Peter Parker’a, ‘Seni ve sevdiğiniz herkesi öldüreceğim’ der.
 5. Akbaba büyük bir jet uçağına saldırır ve yabancı silahlar çalmaktadır. Örümcek Adam ona karşı koyar ve bir jet motoruna atılır. Akbaba, metal kanatlarıyla Örümcek Adam’a kıvrılıyor ve uçaktaki büyük gaz sızıntılarıyla kesişmeye devam ediyorlar. Bu, daha fazla patlamaya ve alevlenmeye neden olur. Spider-Man, yere yığılmadan önce yanan uçakla şehir gökdelenlerinin yolunu tutmak için ağlar kullanır. Akbabanın inip saldırması Spider-Man’e saldırarak yüzüne yumruk atıp binalara çarpar. Akbaba kanatlarını beton direkler boyunca kesmek için kullanır ve beton bir tavan Spider-Man’in kafasının üstüne inip ton betonunun altına gömmesine neden olur. Sıkışan Örümcek Adam ilk başta panik yapar, ancak belirlenir ve yükselir, beton onunla kaldırılır.

Çocukları rahatsız edebilecek içerik

5 yaş altı şiddet sahnelerine ek olarak, Spider-Man’da bazı sahneler var: Homecoming, beş yaşın altındaki çocukları korkutabilir veya rahatsız edebilir. Örneğin:

 • Akbaba, her tür silahla donatılmış, ustaca keskin kanatlara sahip bir metal takım giyiyor. Ayrıca parlayan yeşil gözlü bir kask takıyor ve ona korkutucu bir görünüm katıyor.
 • Film, yüksek, yüksek ateşli patlamalara neden olan birkaç silah gösteriyor.
 • Bir adam parçalanır – parlak kırmızı renkte yanar, kül haline gelir ve sonra ortadan kaybolur.
 • Birkaç sahnede, gerçekte 15 yaşında bir çocuk olan Spider-Man, bir yetişkinin beklediğinden daha fazla güçle dövülüyor.
 • Bir patlama anıt yapının zirvesini tahrip ettikten sonra birkaç genç asansörde sıkıştı ve son dakikada kurtarıldı.
 • Gemide yolcularla olan bir feribot yarım ayrılır.

Bu yaş grubundaki 5-8 yaş arası çocuklar, yukarıda bahsedilen sahnelerden korkacak gibi görünüyor.

Bu yaş grubundaki 8-13 yaş arası çocuklar, yukarıda bahsedilen sahnelerin bazıları tarafından korkutulabilir.

Bu yaş grubundaki 13 yaşın üzerindeki çocuklar daha önce bahsedilen sahnelerden korkabilirler.

Cinsel referanslar

Örümcek Adam: Homecoming’de boyunca cinsel referanslar ve imalar vardır. Örneğin:

 1. Bir arabadayken bir adam sanki sarılmak üzereymiş gibi genç bir çocuğa uzanıyor. Çocuk karşında adamı kucaklar ve adam şöyle der, ‘Bu bir sarılma değil – sadece kapıyı tutuyor’.
 2. Bir erkek teyzesinin çok sıcak bir İtalyan kadını olduğunu söylüyor.
 3. Bir teyze gençken yeğenine ergenlik hakkında konuşur ve ona bütün değişikliklerle uyum sağlaması ve ardından ona “çiçek açması” nı söylemesi zor olduğunu söyler.
 4. Gençler dolu bir spor salonu, Kaptan Amerika’nın ergenlik yaşamaktan bahsettiği bir videoyu izliyor. Videoda, “Bedeniniz değişiyor ve bana inanıyor, nasıl hissettiğini biliyorum” diyor.
 5. Bir okul bilgisayarını izinsiz kullanan genç bir çocuk öğretmen tarafından yakalanır. Panik yapıyor ve pornoyu izlediğini söylüyor.
 6. Bir baba, kızına eşlik eden bir çocuğa evde dans ederek, ‘Kızımıza iyi vakit geçirin – ancak çok iyi değil’ demektedir.

Alkol, uyuşturucu ve diğer maddeler

Örümcek Adam: Homecoming , toplumsal bira içerken kendini gösterir.

Çıplaklık ve cinsel aktivite

Örümcek Adam: Homecoming’in kadınlara sıkı ve açık kıyafet giyenlerini gösteren birkaç sahne var. Diğer sahnelerde erkeklerin kas vücutları gösterilir.

Ürün yerleştirme

Aşağıdaki ürünler Spider-Man’da görüntülenir veya kullanılır : Homecoming : çeşitli otomobil markaları, akıllı telefonlar ve YouTube.

Kaba dil

Örümcek Adam: Homecoming’in bazı kaba dilleri var.

 • “Cehennem”; “Lanet olsun” ; “Aman Tanrım” ; “Ne si…”, “bok”, “saçmalık”; “berbat”; “Bana bok”
 • “Kaybedenler”, “yabancı piçler”; “Götleksin”; “Baş belası”

Filmin mesajı

Örümcek Adam: Homecoming , gençler ve Marvel filmlerinin yetişkin taraftarlarını hedefleyen bir süper kahraman aksiyon macerasıdır.

Gençler özellikle genç Peter Parker’a çekilecek gibi görünüyor. Spider-Man oyuncaklarını ve kostümlerini seven küçük çocuklar da bu filmi izlemek isteyebilirler, ancak eylem şiddeti için M olarak derecelendirilir ve şiddetli ve korkunç sahneler içerir. Bazı ebeveynler ayrıca kaba dilden endişe ediyor olabilirler. Bu nedenle film 13 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez ve 13-15 yaş arasındaki çocuklar için ebeveynli rehberlik önerilir.

Bu filmin ana mesajları:

 • İçinde bulunduğun şey sen olduğun kişidir, giydiğiniz kıyafetleri değil.
 • Küçük yerel mahalleler, büyük şehirler olarak korunmak ve kaydetmek kadar önemlidir.

Bu filmde çocuklarınızla tartışabileceğiniz değerler cesaret ve azim içermektedir. Peter Parker bu nitelikleri başa çıkmak için bazı büyük sorumlulukları olan genç bir çocuk olarak gösterir.