Medya Odası


Medyayla çalışan bir Dünyada yaşıyoruz, Ancak çocuklar için gerçekten uygun olmayan bir medya var. Ana akım gazete ve dergiler, hem bir dil, hem de tedavi perspektifi açısından, çocuklar için gerçekten işe yaramaz durumdalar. Kaçımız ulusal bir günü, bir tarama için 9 yaşındaki birine teslim edebilir?

Ana akım gazetelerde yer alan pek çok makale var, çocukların gereksinim duyduğu bağlamdan yoksundurlar – okuyucunun habere ilişkin yeterli bilgiye sahip olduğu varsayılmış şeklindedir.

Artı, gazete makalelerinin dili daha küçük yaştaki çocuklar için uygun olmayabilir elbette. Bu günlerde genellikle açık olan imgeler, küçük oğlunuzun / kızınızın görüntülemesini istediğiniz bir şey kesinlikle değildir.

Ancak, aynı zamanda, çocuklar dünyada neler olduğunu gerçek anlamda her zaman anlamalılar. Çocuklar için en güncel dergilerin etrafında dönen fen, teknoloji ve edebiyat “tüm iyi şeyler, zihin kurguları” konusundaki santrifüj dünyasının çok ötesinde yer almaktadır.

ABCocukGazetesi.com ‘un veya ABC‘nin içinde bulunduğu tam olarak ta işte budur.

“ABC“, 3-17 yaş grubundaki çocuklar için pratik, okunması kolay ve tam bir bağlam paketinde sunulan sert haber içeriklerinden oluşmaktadır.