Hakkımızda


Anne Baba Çocuk Gazetesi Logosu ABC

Anne Baba Çocuk Gazetesi

ABC

Medyayla çalışan bir Dünya’da yaşıyoruz, Ancak çocuklar için gerçekten uygun olmayan bir medya var. Ana akım gazete ve dergiler, hem bir dil, hem de tedavi perspektifi açısından, çocuklar için gerçekten işe yaramaz durumdalar. Kaçımız ulusal bir günü, bir tarama için 9 yaşındaki birine teslim edebilir?

Ana akım gazetelerde yer alan pek çok makale var, çocukların gereksinim duyduğu bağlamdan yoksundurlar – okuyucunun habere ilişkin yeterli bilgiye sahip olduğu varsayılmış şeklindedir.

Artı, gazete makalelerinin dili daha küçük yaştaki çocuklar için uygun olmayabilir elbette. Bu günlerde genellikle açık olan imgeler, küçük oğlunuzun yada kızınızın görüntülemesini istediğiniz bir şey kesinlikle değildir.

Ancak, aynı zamanda, çocuklar dünyada neler olduğunu gerçek anlamda her zaman anlamalıdırlar. Çocuklar için en güncel dergilerin etrafında dönen fen, teknoloji ve edebiyat “tüm iyi şeyler, zihin kurguları” konusundaki santrifüj dünyasının çok ötesinde yer almaktadır.

ABCocukGazetesi.com ‘un veya ABC‘nin içinde bulunduğu tam olarak ta işte budur.

ABC, 3-17 yaş grubundaki çocuklar için pratik, okunması kolay ve tam bir bağlam paketinde sunulan sert olmayan haber içeriklerinden oluşmaktadır.

Anne Baba Çocuk Gazetesi

ABC, 10 sayfalık bir tabloid formatında yayınlanan ayda bir gazetedir. Konular, Dünya, Türkiye, Çocuk, Bilim, Eğitim, Sağlık, İçerik, Kitap, Teknoloji ve Spor haberlerine ayrılmış Özellikler ve Haberler için birden fazla bölümler içeriyor.

Aylık makale, aynı zamanda bir konuyu ele alan ve onu derinlemesine tartışan bir “Özel Rapor” da içeriyor. Tema her zaman lokaldir.

Yazarlar ile ilgili bilgi ve makale içeriği öğrenmek için “Yazarlar” sayfasına göz atın.

Nasıl abone olabileceğinizi öğrenmek için “Abone ol” sayfasına göz atın.

ABC, Avrupa Birliği bünyesindeki üye ülke çocukları için geçerli olan çocuk haklarının Türkiye de yaşayan bütün çocuklarında aynı haklara sahip olduklarının anlaşılması ve bilinebilmesi açısında oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Anne Baba Çocuk Gazetesi