Türkiye’de Ramazan Bayramı kutlamasında Çocukların yeri nedir?


Türkiye’deki Ramazan Bayramı, ailelerin bir araya gelip, özel tatlılar paylaşmak gibi etkinliklere katılma zamanı.

Türkiye’deki Ramazan Bayramı akrabalarını ziyaret etmek ve yaşlı insanlara saygı göstermek için bir zamanın habercisidir. Bayram süresince birçok Türk usulü şekerleme ve tatlılar verilir ve çocuklar için ücretsiz düzenlenen gölge oyunları izlenebilmektedir.

Müslüman olan bütün İnsanlar neler yapar?

Birçok kişi Ramazan Bayramı’nın ilk gününde erken uyanıyor. Bayramlık olarak adlandırılan en iyi kıyafetlerini giyiyorlar ve bu hediyedir, çoğu zamanda özel olarak alıyorlar ve geniş bir kahvaltı sofrası kuruyorlar. Bu, Ramazan ayının bir önceki ayında birçok Müslümanın gözlemlediği oruç tutkunluğunu simgeleyen bir davranış biçimidir.Ramazan Bayramı, Türkiye’de şenlik bayramı (Şeker Bayramı) alternatif bir ad olarak

bilinmektedir, çünkü insanlar festival süresince misafirlerini güncel tatlılarla ve geleneksel tatlılarla ağırlamaktadır. Birinin akrabalarını, özellikle büyüklerini ziyaret etmek ve onların elini öpmek saygının bir işareti olarak görülen bir alışkanlık oluşturmaktadır. Çocuklar kapıdan kapıya çıkıp dolaşabilir, karşılığında yetişkinlerin ellerini öpebilir ve tatlı, şeker ikramı ve az miktarda para alırlar.

Karagöz ve Hacivat gibi Türk gölge oyunları Ramazan Bayramı’nda popüler bir faaliyettir

Karagöz ve Hacivat gibi Türk gölge oyunları Ramazan Bayramı’nda popüler bir faaliyettir ve çocuklar bu oyunları ücretsiz olarak düzenlenen fuarlarda izleyebilirler. Son dönemlerde yeni bir gelenekte, bazı insanlar yurt dışına seyahat etmek veya Türkiye’nin güney ve batı tatil beldelerine gitmek için resmi tatil günlerini kullanmaktadırlar.

Kamu Yaşamı tarafında işler ne şekilde oluşur:

Ramazan Bayramı, Türkiye’de üç gün boyunca devam eden resmi bir tatili oluşturmaktadır. Yönetim binaları, okullar ve çoğu işletme bu süre

zarfında kapalı olmaktadır. Toplu taşıma daha az sıklıkla çalışabilir ve ücretler genellikle normal günlere kıyasla daha düşük veya promosyon olabilmektedir. Karayolları, özellikle ilk günün sabahı ve Ramazan Bayramının son gününün öğleden sonrasında, bu günlerde birçok insan seyahat dolaşımı olduğu için kalabalık olabilmektedir.

Arka tarafında ne anlam içerir:

Ramazan Bayramı, İslam takviminin 10. ayı olan Şevval ayının ilk günüydü. İslam takviminde her ay yeni ayın ilk gözlemiyle başlamaktadır. Sonuç olarak, Ramazan Bayramı’nın kesin tarihleri ​​her yıl Miladi takvimine göre değişmektedir. Ramazan Bayramını kutsamak, bir ay sonra oruç tutmak, İslam’ın en eski ve en önemli geleneklerinden biri olmaktadır.

Ramazan Bayramının sembolleri şunları içerir:

  • Yeni bir ay.
  • Tatlılar veya geleneksel tatlılar.
  • Bir fincan Türk çayı ya da kahve.

ABC "Çocuk" Gazetesi hakkında

Medyayla çalışan bir dünyada yaşıyoruz, ancak çocuklar için gerçekten uygun olmayan bir medya var. Ana akım gazete ve dergiler, hem bir dil, hem de tedavi perspektifi açısından, çocuklar için gerçekten işe yaramaz durumdalar. Kaçımız ulusal bir günü, bir tarama için 9 yaşındaki birine teslim edebilir? Ana akım gazetelerde yer alan pek çok makale var, çocukların gereksinim duyduğu bağlamdan yoksundurlar – okuyucunun habere ilişkin yeterli bilgiye sahip olduğu varsayılmış şeklindedir. Artı, gazete makalelerinin dili daha küçük yaştaki çocuklar için uygun olmayabilir elbette. Bu günlerde genellikle açık olan imgeler, küçük oğlunuzun / kızınızın görüntülemesini istediğiniz bir şey kesinlikle değildir. Ancak, aynı zamanda, çocuklar dünyada neler olduğunu gerçek anlamda her zaman anlamalılar. Çocuklar için en güncel dergilerin etrafında dönen fen, teknoloji ve edebiyat (tüm iyi şeyler, zihin) konusundaki santrifüj dünyasının ötesinde. ABCocukGazetesi.com ‘un veya ABC’nin içinde bulunduğu tam olarak ta işte budur. ABC, 5-17 yaş grubundaki çocuklar için pratik, okunması kolay ve tam bir bağlam paketinde sunulan sert haber içeriklerinden oluşmaktadır. “ABC” ayda bir çocuk gazetesi ABC, 10 sayfalık bir tabloid formatında yayınlanan ayda bir gazete. Konu, Türkiye, Dünya, Bilim ve Spor haberlerine ayrılmış Özellikler ve Haberler için birden fazla bölüm içeriyor. Aylık makale, aynı zamanda bir konuyu ele alan ve onu derinlemesine tartışan bir “Özel Rapor” da içeriyor. Tema her zaman lokaldir.

Bir yorum ekleyin